Program wsparcia turystyki – rozstrzygnięcie konkursu ofert.

Minister Sportu i Turystyki dokonał rozstrzygnięcia konkursu ofert w tegorocznej edycji „Programu wsparcia turystyki”. Dzięki staraniom Działu Programowo-Promocyjnego Biura Zarządu Głównego PTTK oraz Komisji Przewodnickiej ZG PTTK, dotację w wysokości 311 250 zł otrzymał projekt pn. „Cyfrowe Kompetencje Kadry Turystycznej – Zintegrowane Szkolenia Kwalifikacji Turystycznych”. Projekt ten obejmuje cykl szkoleń dla dwóch grup egzaminatorów i organizatorów kursów przygotowujących kandydatów przystępujących do walidacji w zakresie kwalifikacji wolnorynkowych: „Przewodnictwo turystyczne” oraz „Projektowanie, znakowanie i odnawianie szlaków turystycznych” – wpisanych do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Szkolenia te realizowane będą jesienią 2024 r. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną opublikowane niebawem na stronie PTTK oraz w mediach społecznościowych.