200 KAJAKÓW NA 200 LECIE KANAŁU AUGUSTOWSKIEGO cz. II

Nieczęsto się zdarza, aby organizowany, z założenia jednorazowy spływ kajakowy, uzyskał tak dobre opinie wśród uczestników, aby Organizatorzy, pod wpływem sugestii uczestników imprezy, chcieli zorganizować jego drugą część.

W naszym przypadku było to o tyle nietypowe, że chcieliśmy przepłynąć odcinek Kanału Augustowskiego, od strony Bagien Biebrzańskich – śluzy Dębowo do Augustowa, czyli „pod prąd”. Jak potem rozmawiając ze śluzowymi, którzy pracując, niekiedy ponad 25 lat na śluzach, stwierdzili, że byliśmy pierwszy spływem kajakowym, który potrafił w całości zapełnić komorę śluzy. Jest to dla nas dodatkowa satysfakcja, że jesteśmy pierwsi, a przede wszystkim jako PTTK umiemy pokazać, dotąd nieznane „cuda” krajobrazowe Polski i zachęcić turystów wodniaków do ich poznania.

W spływie zorganizowanym przez Centrum Turystyki Wodnej PTTK, przy współpracy z Oddziałem PTTK w Augustowie, uczestniczyło prawie 100 kajakarzy z całej Polski, na 47 kajakach. Różnica wieku pomiędzy najstarszym uczestnikiem, a najmłodszym wynosiła 86 lat!!! To samo przez się mówi o zainteresowaniu spływem, docenieniem organizacji, wzorowym zabezpieczeniem technicznym i asekuracyjnym, a przede wszystkim atmosferą jaka panowała podczas spływu.

Ponowna, tak pozytywna ocena wystawiona przez uczestników tegorocznego spływu, wręcz przymusiła Organizatorów do kolejnej, przyszłorocznej edycji projektu „200 lat historii Kanału Augustowskiego” w odsłonie „Kanał Augustowski – inaczej”. Nie chcemy jeszcze dokładnie opisywać trasy, ale na pewno będziemy, z prądem płynąć Czarną Hańczą, aby zakończyć spływ na Kanale Augustowskim. Organizacja, widoki, atrakcje podczas spływu zapewnione.

BO NIE WAŻNE, GDZIE, WAŻNE Z KIM.

Przesyłając wodniackie pozdrowienia i zapraszając na przyszłoroczny spływ

Komandor spływu

Wojtek Skóra

Podobne artykuły

Wizerunek PTTK wśród członków Organizacji

Zachęcamy zatem do wypełnienia anonimowej ankiety ...

Rozwój misyjny i instytucjonalny PTTK

Rządowy Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO Priorytet 1a.

Odznaczenia KEN i NKO w Ministerstwie Edukacji i Nauki

W ceremonii udział wzięli: ze strony Ministerstwa - Dyrektor Generalny ....

© copyright 2024 PTTK Zarząd Główny

Jerzy Kapłon

  • Zarządu Głównego PTTK we współdziałaniu z innymi członkami ZG PTTK,
  • reprezentowanie ZG PTTK w kontaktach z Główną Komisją Rewizyjną PTTK i Głównym Sądem Koleżeńskim PTTK, 
  • współdziałanie z Komisją Działalności Podwodnej ZG PTTK,
  • członek Zespołu ds. wspierania działalności oddziałów i spraw członkowskich.


+ 48 609 609 609

Skip to content