Komunikat organizacyjny XL Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych

Komunikat organizacyjny

XL Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych

Legnica 28 listopada – 1 grudnia 2024 r.

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Legnicy

59-220 Legnica, Rynek 27

1. Uczestnicy Konkursu – uczniowie kl. IV – VIII zobowiązani są do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem Konkursu.
  2. W roku szkolnym 2024/2025 Konkurs zostanie zorganizowany w trzech etapach:

- I etap: szkolny,

- II etap: wojewódzki,

- III – ogólnopolski, na który można zgłosić maksymalnie dwóch uczniów wraz z opiekunami.

Na etapie ogólnopolskim uczniowie wygłaszają na żywo przed jury w pierwszym dniu wystąpienia 5 – minutowe, a najlepsi finaliści (5 osób) w drugim dniu: wystąpienia 7 - minutowe i 3 – minutową improwizację. Uczestnicy Konkursu na etap ogólnopolski przygotowują do zaprezentowania dwa tematy. W obydwu wystąpieniach prezentują tematykę związaną z turystyką, krajoznawstwem i historią naszego kraju. Zalecana jest prezentacja walorów własnego regionu, jego zabytków, historii, współczesnych osiągnięć i sylwetek ciekawych ludzi, bliskich sercu uczestnika oraz zasłużonych dla kraju i regionu. Ponadto wyłonieni finaliści zobowiązani są do zaprezentowania tematu przekazanego przez przewodniczącego jury bez wcześniejszego przygotowania.

1. Organizatorzy etapów wojewódzkich zgłaszają uczestników bezpośrednio do organizatora Konkursu Ogólnopolskiego – Oddział PTTK w Legnicy.

Warunkiem zgłoszenia jest przesłanie karty zgłoszenia według podanego wzoru  do 7 listopada 2024 r. oraz dokonanie wpłaty 180zł od każdego uczestnika i każdego opiekuna.

Uczestnicy finałów ogólnopolskich będą mieli zagwarantowane noclegi i wyżywienie, a także udział w wycieczkach, warsztaty towarzyszące, nagrody, dyplomy i podziękowania.

1. Szczegółowy program ukaże się na stronie Oddziału PTTK Legnica po 27 października 2024 r.

Kontakt:

Oddział PTTK 59-220 Legnica Rynek 27