---> Powrót do działu "Pożegnania"
Andrzej Strózecki Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszego Kolegę
śp.
Andrzeja Stróżeckiego
Członka Honorowego PTTK

Członka Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego od 1957 r.;

długoletniego członka, wiceprezesa i prezesa Zarządu Oddziału PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Zawierciu; prezesa Klubu Turystycznego „Ostańce” PTTK w Zawierciu;. sekretarza oddziałowych i wojewódzkich Komisji: Turystyki Pieszej, Turystyki Narciarskiej, Turystyki Górskiej; wieloletniego działacza byłego Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Katowicach; przewodniczącego Zespołu ZW PTTK ds. zagospodarowania Jury Krakowsko - Częstochowskiej; przewodniczącego Terenowych Referatów Weryfikacyjnych odznak: OTP, GOT, NON, GON, INO Oddziału PTTK w Zawierciu; członka Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK, wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Komisji Turystyki Narciarskiej ZG PTTK; członka Komisji Egzaminacyjnej Przewodników Terenowych Marszałka Województwa Śląskiego; honorowego przodownika turystyki górskiej, narciarskiej, pieszej, imprez na orientację. Żegnamy organizatora wielu wycieczek i rajdów w regionie śląskim i na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej; twórcę Szlaku Warowni Jurajskich i współtwórcę Jurajskiego Szlaku Rowerowego Orlich Gniazd; organizatora „ogrodzienieckiej” części obchodów 50-lecia PTTK w 2000 r. oraz 100-lecia PTTK w 2006 r.; znakomitego znakarza szlaków jurajskich PTTK; autora i współautora przewodników turystycznych po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej oraz treści turystycznych większości map jurajskich; znakomitego publicystę prasy turystycznej i regionalnej.

Odszedł na wieczną wędrówkę Człowiek wielkiej życzliwości dla innych, który wspaniale zaznaczył swoją obecność w polskiej turystyce na Śląsku i w Polskim Towarzystwie Turystyczno – Krajoznawczym. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką „Zasłużony Działacz Turystyki”, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Medalem 50-lecia PTTK, , Odznaką „Zasłużony w Pracy PTTK wśród młodzieży”, Medalem” 125-lecia TT- PTT-PTTK” oraz Odznaką 50 lat w PTTK.

Cześć Jego Pamięci !

Władze Naczelne PTTK