Ekonomistę. Jednego z założycieli i pierwszego prezesa Oddziału PTTK „Ziemi Oświęcimskiej” w Oświęcimiu. Pasjonata gór i muzyki. Mentora i nauczyciela przewodników, wybitnego wykładowcy o wszechstronnej wiedzy na kursach przewodnickich i przodownickich, wieloletniego egzaminatora, Honorowego Przodownika Turystyki Górskiej.
Do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wstąpił w 1956 r. Był założycielem i pierwszym prezesem Koła PTTK przy Oświęcimskich Zakładach Naprawy Samochodów, współorganizatorem Oddziału PTTK „Ziemi Oświęcimskiej”, w którego Zarządzie pełnił różne funkcje w latach 1956–1976 i 1984–1988, w tym prezesa i wiceprezesa. W latach 1985–1988 był członkiem Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Bielsku-Białej, a następnie jego wiceprezesem do 1992 r. W latach 1992–1994 był prezesem Kolegium Oddziałów PTTK Województwa Bielskiego.
Był współzałożycielem i pierwszym przewodniczącym Komisji Turystyki Górskiej oświęcimskiego oddziału PTTK, członkiem Wojewódzkiej Komisji Turystyki Górskiej w latach 1984–1992 oraz członkiem Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK w latach 1985–1993 i 1997–2001.
Stanisław Keller był współorganizatorem i pierwszym prezesem Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych PTTK w Oświęcimiu (1963–1964). Szczególną Jego zasługą było utworzenie, w porozumieniu z Dyrekcją Państwowego Muzeum Oświęcim-Brzezinka (Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau), grupy specjalnych przewodników po tym muzeum, wskutek czego zwiększyła się liczba oprowadzanych tam wycieczek krajowych i zagranicznych. Został prezesem Koła Przewodników w tym Muzeum w latach 1957–1964.
Był wiceprzewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Przewodnickiej PTTK w Bielsku-Białej, jak również przewodniczył w latach 1985–1992 Komisji Szkoleniowej. Był członkiem Prezydium Komisji Przewodników Turystycznych Zarządu Głównego PTTK w latach 1985–1991. Uczył przewodników oprowadzać po Polsce z miłością, z głębokim poszanowaniem prawdy.
Był jednym z założycieli i członkiem Klubu Górskiego „Karpaty” Oddziału PTTK „Ziemi Oświęcimskiej”. W latach 1993–2001 był członkiem Rady Nadzorczej Spółki Schroniska i Hotele PTTK „Karpaty” w Nowym Sączu.
Stanisław Keller był instruktorem przewodnictwa, przewodnikiem beskidzkim i terenowym, przodownikiem turystyki górskiej, strażnikiem ochrony przyrody.
Za swoją działalność został uhonorowany wieloma odznaczeniami, w tym między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Srebrną Odznaką „Zasłużony Działacz Turystyki”, odznaką „Za zasługi dla województwa bielskiego”, Złotą Honorową Odznaką PTTK i wieloma innymi. W 1997 r. Stanisławowi Kellerowi została nadana na XIV Walnym Zjeździe PTTK godność Członka Honorowego PTTK.
Odszedł Człowiek ogromnej odpowiedzialności i życzliwości dla ludzi. Urzekający swoimi ręcznie pisanymi dla przewodników skryptami o tematyce górskiej i pięknie wprowadzający w świat muzyki klasycznej, która oprócz gór była jego drugą pasją. Patriota w najszlachetniejszym pojmowaniu tego słowa. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze straciło wybitnego działacza, Człowieka odważnie podejmującego się zadań i konsekwentnie je realizującego.
Cześć Jego Pamięci!
Władze Naczelne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego