---> Powrót do działu "Pożegnania"

Tytus Szlompek

Z żalem żegnamy naszego Przyjaciela i Kolegę

śp. Tytusa Szlompka

Członka Honorowego PTTK
Członka Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1949–1951), od 1951 r. Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, działacza Oddziałów PTTK w Krakowie, Bielsku-Białej, Górnośląskiego w Katowicach, ostatnio w Sosnowcu; członka Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Katowicach (1960-1985), w latach 1981-1985 jego wiceprezesa, członka i wiceprzewodniczącego Komisji Narciarskiej Zarządu Głównego PTTK (1961-1980), członka Komisji Osiedlowej Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Katowicach i ZG PTTK, Komisji Historii i Tradycji ZG PTTK (1995-2002), członka Rady Naczelnej i Rady Grupy Beskidzkiej GOPR z ramienia PTTK (1974-1978). Żegnamy niestrudzonego organizatora wielu imprez górskich i narciarskich, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, złazów rodzinnych po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej gromadzących tysiące uczestników; inicjatora powstawania na Śląsku klubów narciarskich w oddziałach PTTK, organizatora szkoleń przodowników narciarskich PTTK i organizatorów turystyki; współautora modernizacji i wytyczania szlaków narciarskich w Beskidach. Żegnamy współautora "Kodeksu narciarskiego", autora licznych artykułów i opracowań o tematyce turystycznej i krajoznawczej, wspaniałego przewodnika, instruktora szkolenia kadr PTTK. Żegnamy Człowieka ogromnej życzliwości dla ludzi, wielce oddanego Polskiemu Towarzystwu Turystyczno-Krajoznawczemu.

Cześć Jego Pamięci !
Władze Naczelne PTTK