---> Powrót do działu "Pożegnania"
Tadeusz Martusewicz Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszego Kolegę
śp.
Tadeusza Martusewicza
Członka Honorowego PTTK

członka Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego od 1957 r. pełniącego nieprzerwanie od 59 lat przynależności do Towarzystwa szereg funkcji społecznych począwszy od prezesa Koła PTTK przy Warszawskim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym, członka Zarządu Oddziału Stołecznego, następnie Oddziału Warszawa Śródmieście PTTK (od 1964 r.); członka prezydium tego Oddziału (1964-1966), jego skarbnika (1966-1970), wiceprezesa (1974-1984) i prezesa (1984-1999), prezesa Oddziału Stołecznego im. Aleksandra Janowskiego (2000-2013), członka Stołecznego Zarządu Wojewódzkiego PTTK (1986-1989); od 1981 r. członka Zarządu Głównego PTTK, w latach 1985-1989 jego wiceprezesa, wieloletniego przewodniczącego Kapituły Odznaczeń ZG PTTK.

Żegnamy znanego i wybitnego działacza turystyki kwalifikowanej, krajoznawstwa, opieki nad zabytkami i ochrony przyrody; aktywnego działacza PTTK w środowisku zakładów pracy; inicjatora, a także wykonawcę prac przy odbudowie i renowacji wielu obiektów zabytkowych i pomników na terenie kraju, m. in. sprawował obsługę geodezyjną i prowadził inwentaryzację fotogrametryczną budowy Zamku Królewskiego w Warszawie, miasta Zamościa, szałasów tatrzańskich.

Żegnamy niestrudzonego orędownika upamiętniania dziejów Towarzystwa i tworzących je członków, pomysłodawcę i współtwórcę Kaplicy PTTK im. św. Jana Pawła II w Kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Chomiczówce w Warszawie.

Swą ogromną wiedzą z zakresu turystyki, zdolnościami organizatorskimi, życzliwością dla innych zaskarbił sobie szczere uznanie i szacunek członków PTTK i jego sympatyków.

Za wybitne zasługi został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Turystyki, Złotą Honorową Odznaką PTTK i wieloma innymi wyróżnieniami i odznaczeniami.

Swoim pracowitym życiem, otwartością na drugiego człowieka dobrze zasłużył się Polsce i Towarzystwu.

Będzie nam go bardzo brakowało.

Cześć Jego Pamięci !

Władze Naczelne PTTK