---> Powrót do działu "Pożegnania"

Andrzej MichalczykZ ogromnym żalem żegnamy naszego Przyjaciela i Kolegę ś. p. Andrzeja Michalczyka - Członka Honorowego PTTK, Członka Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego od 1955 roku, działacza społecznego Ziemi Gdańskiej, wybitną postać turystyki kajakowej w Polsce. Żegnamy działacza Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku; członka byłego Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Gdańsku (1977-1991), członka i wiceprzewodniczącego Komisji Turystyki Kajakowej Zarządu Głównego PTTK (1972-1985 i 1993-1997), przewodniczącego Komisji Historii i Tradycji Pomorskiego Porozumienia Oddziałów PTTK w Gdańsku (2006-2013), przodownika turystyki kajakowej I stopnia, instruktora turystyki kajakowej Polskiego Związku Kajakowego. Żegnamy pomysłodawcę i organizatora wielu imprez kajakowych, wieloletniego komandora Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego o randze międzynarodowej - "Złote Liście"; wykładowcę i egzaminatora na kursach i wędrownych obozach szkoleniowych dla przodowników turystyki kajakowej; autora wielu wystaw fotografii krajoznawczej, autora monografii "Dzieje Turystycznego Kajakarstwa Ziemi Gdańskiej w latach 1947-1997", licznych publikacji na łamach czasopism poświęconych turystyce kajakowej; organizatora wystaw i odczytów poświęconych dziejom kajaka oraz kajakarstwa turystycznego i wyczynowego. Żegnamy Człowieka ogromnej życzliwości dla ludzi, który przez całe życie dobrze służył sprawom polskiej turystyki i krajoznawstwa oraz sprawom rozwoju macierzystego Oddziału i całego Towarzystwa .

Czesc Jego Pamieci !
Władze Naczelne PTTK