szukamy frazę PTTK

---> Powrót do działu "Pożegnania"

Żegnamy Zygmunta Kwiatkowskiego

zdjęcie

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zygmunta Kwiatkowskiego - Członka Honorowego PTTK - przez wiele kadencji członka Zarządu Głównego, od początku przewodniczącego Komisji Turystyki Jeździeckiej ZG PTTK oraz od dziesięcioleci prezesa Oddziału PTTK w Golubiu-Dobrzyniu.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze poniosło ogromną stratę. Odszedł na wieczną wędrówkę Człowiek, który wspaniale zaznaczył swoją obecność w sferach kultury, turystyki i wychowania. Jemu głownie zawdzięczamy podniesienie z ruin zamku i uczynienie z niego znaczącego miejsca dla polskiej kultury i turystyki.

To w golubskim zamku spotykali się krasomówcy, przewodnicy i młodzież szkół średnich. To z Jego inicjatywy w Golubiu-Dobrzyniu odrodziły się tak obecnie popularne w całym świecie turnieje rycerskie.

Zygmunt Kwiatkowski był Człowiekiem, który swój głęboki i głośno deklarowany patriotyzm wyrażał pracą. Zbudował wraz z działaczami Oddziału Szkołę Rycerską i spowodował pięknie uporządkowanie "doliny Kasztelana". Zawsze troszczył się o młodzież. Nauczyciel z wykształcenia i z powołania dbał o ich wychowanie przez krajoznawczą turystykę.

Nie potrafimy sobie dzisiaj wyobrazić całego ogromu straty spowodowanej Jego odejściem. W pełni jednak odczuwamy żal. Już teraz brakuje nam Jego obecności, z pasją wyrażanych poglądów, nieskrywanej życzliwości dla ludzi.

Zarząd Główny PTTK

+---+++---+