szukamy frazę PTTK

---$raquo; Powrót do działu "Pożegnania"

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszego Kolegę
Członka Honorowego PTTK
Zbigniewa Malinowskiego
(13.02.1935 r.–5.11.2019 r.)

członka PTTK od 1966 r., aktywnie uczestniczącego w życiu Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, pełniącego różne funkcje społeczne na szczeblach oddziałowym, regionalnym i centralnym.
Członka Zarządu Oddziału Zakładowego „Baildon” w Katowicach w latach 1967–1992, a od roku 1992 do 2009 r. prezesa Zarządu Oddziału Zakładowego „Baildon”. Od 2009 r. Honorowego Prezesa Zarządu Oddziału Zakładowego PTTK „Baildon” w Katowicach. Członka Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Katowicach w latach 1989–1991. Członka Kapituły Odznaczeń Zarządu Głównego PTTK w latach 2001–2009.
Zbigniew Malinowski wielce przyczynił się do rozwoju Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Hucie Baildon. Był niestrudzonym organizatorem i popularyzatorem turystyki, świetnym organizatorem aktywnego wypoczynku dla pracowników Huty i ich rodzin, cieszącym się szacunkiem wśród członków PTTK i pracowników Huty „Baildon”.
Był organizatorem wielu imprez turystyczno-krajoznawczych o zasięgu oddziałowym, regionalnym i ogólnopolskim, a także licznych pielgrzymek, między innymi do: Watykanu, Ziemi Świętej, Egiptu, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Grecji oraz Wilna i Lwowa. Organizował liczne konkursy wiedzy turystycznej. Był autorem wielu publikacji o tematyce turystycznej w prasie zakładowej, środowiskowej i regionalnej, popularyzatorem turystyki i działalności PTTK w audycjach rozgłośni zakładowej.
Miał uprawnienia przewodnika beskidzkiego, przewodnika terenowego oraz pilota wycieczek od 1968 r. W 2005 r. został Zasłużonym Przewodnikiem PTTK.
Za działalność społeczną był uhonorowany odznaczeniami państwowymi, resortowymi i organizacyjnymi, między innymi: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką honorową „Za Zasługi dla Turystyki”, złotą odznaką „Zasłużonemu w rozwoju województwa katowickiego”, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Medalem 50-lecia PTTK.

Cześć Jego Pamięci!
Władze Naczelne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego