Pieszyce: Wędruj razem z nami relacja z marszu na Wielką Sowę

Zobacz zdjęcia z Akcji na stronie www.pieszyce.pl

Do akcji zorganizowanej przez Urząd Miejski w Pieszycach zgłosiło się 250 uczniów z dwunastu klas. Przedstawiciele aż 10 szkół z siedmiu gmin z trzech powiatów z obszaru Gór Sowich spotkało się 14 września na najwyższym szczycie naszych gór.
Wędrowali z nami i sprzątali szlaki turystyczne:
Szkoła Podstawowa nr 5 z Dzierżoniowa
Szkoła Podstawowa z Ludwikowic Kłodzkich (gmina Nowa Ruda - powiat noworudzki)
Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Bielawy
Szkoła Podstawowa z Piławy Górnej
Szkoła Podstawowa nr 1 z Pieszyc (trzy klasy)
Szkoła Podstawowa nr 2 z Pieszyc
Szkoła Podstawowa nr 3 z Pieszyc
Zespół Szkolno-Przedszkolny z Ostroszowic (gmina wiejska Dzierżoniów)
Zespół Szkolno-Przedszkolny z Mościska (gmina wiejska Dzierżoniów)
Zespół Szkół Publicznych w Grodziszczu (gmina Stoszowice - powiat ząbkowicki)

Wspólna wędrówka w dzień Sprzątania Świata stała się znakomitą okazją do zadbania również o szlaki turystyczne. Impreza zorganizowana została w ramach projektu "Rok szlaków turystycznych PTTK 2007".

Przygotowując program Akcji młodzież z klas VI szkół podstawowych zachęcana była do wędrówki i zbierania śmieci po pseudoturystach. Zaproszenie zostało przyjęte, za co serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Pierwsze klasy przybyły na szczyt od strony Sokolca już o godzinie 12.00. A tutaj czekał na nich poczęstunek i przygotowane atrakcje. Poszczególne grupy zdobywały  Wielką Sowę z różnych stron świata.

Wspólna wędrówka w dzień stała się znakomitą okazją do zadbania również o szlaki turystyczne. Impreza zorganizowana została w ramach projektu "Przygotowując program Akcji młodzież z klas VI szkół podstawowych zachęcana była do wędrówki i zbierania śmieci po pseudoturystach. Zaproszenie zostało przyjęte za co serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Pierwsze klasy przybyły na szczyt od strony Sokolca już o godzinie 12.00. A tutaj czekał na nich poczęstunek i przygotowane atrakcje. Poszczególne klasy zdobywały Wielką Sowę z różnych stron świata.

Na szczycie zorganizowano drużynowy turniej przeciągania liny, w którym po zaciętej finałowej walce wygrał team z pieszyckiej "jedynki". W nagrodę otrzymali foldery, mapy i broszury promocyjne. Drugie miejsce zajęli uczniowie z SP w Ludwikowicach.  Wszystkie klasy mogły również wejść na wieżę widokową z przewodnikiem sudeckim. Najuważniejsi otrzymali nagrody - koszulki i torebki przekazane przez Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD 7.

Dodatkową atrakcją był pokaz zjazdu na linie z wieży widokowej. Na odwagę zdobyło się również dwóch opiekunów, którzy asekurowani przez sudeckich "goprowców" cali dotarli na ziemię. Uczniowie natomiast zdecydowanie woleli zobaczyć pokaz "Mini-Monster Truck'ów", który został przygotowany przez www.tommi.pl .

Każdy uczestnik marszu otrzymał od burmistrza miasta Pieszyce Mirosława Obala certyfikat udziału w naszej akcji. Odznaki wręczył przewodnik sudecki, członek PTTK Tomasz Śnieżek.

Teraz czekamy na relacje od uczestników. Przypominamy, że najlepsze zostaną nagrodzone i opublikowane na łamach Gazety Pieszyckiej i na stronie www.pieszyce.pl.