PTTK

główna  mapa  napisz  kontakt  konkursy  serwer

english by Google

WYSZUKIWARKA

english deutsch


zapisz się do PTTK
korzystaj z rabatów

ANKIETA
Rajdy piesze - jakiej długości są najfajniejsze
do 10 km
15 km
20 km
25 km
ponad 25 km

PTTK na Facebook

Instagram

Karta Dużej Rodziny

logo Rok Turystyki Rowerowej

logo Turystyka Rodzinna

logo Turystyka dla wszystkich


Młodzież

newsletter

IX Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA

"KARKONOSZE 2007"

Szklarska Poręba Górna, 03-07.10.2007

galeria zdjęć

 

reklama
reklama

 

 

KOMUNIKAT KOŃCOWY RAJDU

Wyniki oficjalne imprezy

Uczestnicy:

Ilość uczestników razem = 385 w tym turystów indywidualnych 45

Ilość zgłoszonych drużyn = 35 w tym sklasyfikowanych 27

Ilość turystów zagranicznych = 76 w tym z Niemiec 50 z Czech 26

Ilość tras rajdowych = 7 wielodniowych + 2 trasy rajdowe jednodniowe według zasad IVV

Ilość uczestników na trasie IVV = 98 osób

W rajdzie były reprezentowane drużyny i turyści indywidualni z następujących województw Polski: dolnośląskiego,

śląskiego, łódzkiego, lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i mazowieckiego.

W rajdzie uczestniczyły trzy drużyny z Republiki Czeskiej: z Klubu Czeskich Turystów KČT z Krasnej Lipy, Vansdorfu i Dolni Poustevni, a z Republiki Federalnej Niemiec jedna z SBB Deutscher Alpenverein z Neustadt w Saksonii oraz cztery z Klubu Niemieckich Turystów Verein Laipziger Wanderer e.V.


Drużynowa klasyfikacja generalna rajdu:

  1. SKKT - PTTK "Łaziki" im. Klimka Bachledy - Żary 241 pkt

  2. Klub Turystyczny "Ondraszek" przy Oddziale Miejskim PTTK - Zabrze 192 pkt

  3. Klub Turystyki Pieszej "Stonoga" przy oddziale PTTK - Łódź-Polesie 189 pkt

  4. SKKT- PTSM przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza - Lubań 180 pkt

  5. Klub Czeskich Turystów Krasna Lipa - CZECHY 165 pkt

  6. Osiedlowe Koło PTTK nr. 35 - Lubań 159 pkt

  7. Klub Turystyczny "Mnich" przy Oddziale Miejskim PTTK - Zabrze 130 pkt

  8. IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. B - Szczecin 125 pkt

  9. IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. A - Szczecin 124 pkt

  10. Gimnazjum Samorządowe nr. 3 - Bolesławiec 123 pkt

  11. Grupa Towarzyska - Leszno 120 pkt

  12. Ognisko TKKF "Osiedle" przy Sp-ni Mieszkaniowej - Lubań 118 pkt

  13. IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. C - Szczecin 113 pkt

  14. Zespół Szkół Gimnazjalnych - Rokitnica 109 pkt

  15. Zakładowe Koło PTTK nr. 50 "Turów" - Bogatynia 100 pkt

  16. Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. B - Zawidów 97 pkt

  17. Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. F - Zawidów 94 pkt

  18. Grupa Towarzyska - Konin 86 pkt

  19. Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. A - Zawidów 85 pkt

    Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego - Nowogrodziec 85 pkt

  20. Gimnazjum im. Polskich Noblistów - Bralin 83 pkt

  1. Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. D - Zawidów 82 pkt

  2. SBB-DAV Neustad in Sachsen - NIEMCY 75 pkt

  3. Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. C - Zawidów 74 pkt

  4. Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. E - Zawidów 70 pkt

  5. Szkoła Podstawowa nr. 1 im. Tadeusza Kościuszki - Lubań 66 pkt

  6. Międzyszkolne Koło PTSM "Piast" - Lubań 48 pkt

  7. Gimnazjum Publiczne im. Aleksandra Fredry - Pisarzowice nie klasyfikowana

  8. Szkoła Podstawowa im. Emilii Plater - Platerówka nie klasyfikowana

  9. Klub Czeskich Turystów KČT Varnsdorf - CZECHY nie klasyfikowana

  10. Klub Czeskich Turystów KČT Dolni Poustevna - CZECHY nie klasyfikowana

  11. Klub Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. Dr. A - NIEMCY nie klasyfikowana

  12. Klub Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. Dr. B - NIEMCY nie klasyfikowana

  13. Klub Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. Dr. C - NIEMCY nie klasyfikowana

  14. Klub Niemieckich Turystów Verein Leipziger Wanderer e.V. Dr. D - NIEMCY nie klasyfikowana

Klasyfikacja indywidualna rajdu:

  1. Jacek Sławiński - Lubań 61 pkt

  2. Grzegorz Ziółkowski - Lubań 53 pkt

  3. Katarzyna Ziółkowska - Lubań 30 pkt

    Katarzyna Urban - Bolesławiec 30 pkt

  1. Władysław Lipina - Zabrze 28 pkt

  2. Edmund Gorczyca - Szczecin 26 pkt

    Marek Sobczyński - Łódź 26 pkt

  1. Jadwiga Bystrykowska - Bogatynia 25 pkt

    Karel Hanousek - Krasna Lipa (CZ) 25 pkt

  1. Barbara Donaszko - Zabrze 24 pkt


Najlepszą turystką z Lubania była Katarzyna Ziółkowska (30 pkt), a najlepszym turystą Jacek Sławiński (61 pkt). Najstarszym uczestnikiem okazał się Willy Hartig z Neustadt in Sachsen - NIEMCY (72 lata), zaś najmłodszym uczestnikiem był Mikołaj Kapszewicz z Zawidowa (10 lat).

Kierownictwo Rajdu przyznało indywidualną nagrodę fair play kol. Jerzemu Wiśniewskiemu z Żar.


Wyniki konkursu piosenki turystycznej i ekologicznej:

  1. IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr-B - Szczecin 15 pkt

  2. Szkoła Podstawowa nr.1 im. Tadeusza Kościuszki - Lubań 13 pkt

  3. Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. D - Zawidów 12 pkt


Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn młodszych:

  1. Zespół Szkół Szkoły podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. D - Zawidów 6 pkt

  2. Zespół Szkół Szkoły podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. F - Zawidów 5 pkt

  3. Zespół Szkół Szkoły podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. B - Zawidów 4 pkt

  4. Zespół Szkół Szkoły podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. A - Zawidów 3 pkt


Wyniki konkursu turystyczno-krajoznawczego drużyn starszych:

  1. Osiedlowe Koło PTTK nr 35 - Lubań 5 pkt

  2. Gimnazjum Samorządowe nr 3 - Bolesławiec 3 pkt

  3. SKKT-PTTK "Łaziki" im. Klimka Bachledy przy Zespole Szkół Budowlanych - Żary 2 pkt

  4. Klub Czeskich Turystów - KČT Krasna Lipa - CZECHY 1 pkt

    Klub Turystyczny "Mnich" przy Oddziale Miejskim PTTK - Zabrze 1 pkt


Na poszczególnych trasach zwyciężyły drużyny:

  1. Klub Turystyczny "Ondraszek" przy Oddziale PTTK Dr. A - Zabrze

  1. IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Dr. B - Szczecin

  2. Klub Czeskich Turystów - KČT Krasna Lipa - CZECHY

  3. SKKT-PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza - Lubań

  1. SKKT-PTTK "Łaziki" im. Klimka Bachledy przy Zespole Szkół Budowlanych - Żary

  2. Osiedlowe Koło PTTK nr. 35 - Lubań

  3. Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum Dr. B - Zawidów


Nagrody specjalne:

  • Puchar Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu NYSA dla najlepszej drużyny rajdu otrzymała drużyna SKKT-PTTK "Łaziki" im. Klimka Bachledy przy Zespole Szkół Budowlanych w Żarach,

  • Puchar Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dla najlepszej drużyny z Dolnego Śląska otrzymała drużyna SKKT-PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Lubaniu,

  • Puchar Zgromadzenia Gmin "Kwisa" dla najlepszej drużyny Związku Gmin "Kwisa" otrzymała drużyna SKKT-PTSM przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Lubaniu,

  • Puchar Urzędu Miasta Lubań za najliczniejszy udział w rajdzie otrzymał Zespół Szkół Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego i Gimnazjum w Zawidowie,

  • Puchar Starosty Powiatu Lubańskiego za przybycie na rajd z najdalszej miejscowości otrzymała drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Szczecinie,

  • Statuetki Łużyckich Kopalni Bazaltu "Księginki"S.A. w Lubaniu za udział w rajdzie drużyn zagranicznych otrzymały: Klub Czeskich Turystów KČT Krasna Lipa - CZECHY, Klub Turystów Verein Lipziger Wanderer e.V. - NIEMCY oraz Klub Turystyczny SBB Deutscher Alpenverein z Neustadt in Sachsen - NIEMCY.


Inne nagrody:

Wśród 50 uczestników, którzy jako pierwsi dokonali wpłaty wpisowego za rajd rozlosowano nagrody niespodzianki ufundowane przez Burmistrza Miasta Szklarska Poręba.

Nagrody otrzymali: Mirosława Firmowska z Łodzi, Władysława Jarosiewicz z Jeleniej Góry, Wiesława Wajda z Łodzi, Jolanta Kazimierczak z Łodzi oraz Izabela Słodak z Łodzi.


Główny organizator imprezy:

Oddział Miejski PTSM w Lubaniu,

ul. Armii Krajowej 9, 59-800 Lubań

http://www.ptsmluban.vipserv.org

e-mail: ptsmluban@poczta.fm

tel. 075 722 6320, 075 721 6580,

tel. kom. 604 927 247, fax. 075 721 6580

przy współpracy z Osiedlowym Kołem PTTK Nr 35 w Lubaniu

Współorganizatorzy imprezy:

  • Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu NYSA z siedzibą w Jeleniej Górze

  • Polska Federacja Popularyzacji Turystyki z siedzibą w Szczecinie

  • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z siedzibą we Wrocławiu

  • Związek Gmin "Kwisa" z siedzibą w Lubaniu

  • Starostwo Powiatowe w Lubaniu, Urząd Miasta Lubań

  • Urząd Miasta Szklarska Poręba


Kierownictwo Rajdu:

Komandor - Henryk Sławiński

Z-ca komandora - Tadeusz Sławiński

Z-ca komandora - Stanisław Rutkowski

Sekretarz - Aleksandra Szydłowska

Skarbnik - Krystyna Sławińska


Trasy rajdowe prowadzili:

Bogdan Stempkowski, Łukasz Popko, Włodzimierz Beyer, Stanisław Rutkowski, Ewa Parfianowicz, Tadeusz Sławiński, Bogusława Żybort, Henryk Sławiński, Krystyna Sławińska, Kinga Gordon, Tadeusz Prawelski, Adam Zapłata, Radosław Goś, Dariusz Jabłoński, Robert Wochna, Arkadiusz Zapotoczny oraz Zbigniew Morawski.

Tłumaczeniem na język niemiecki zajmowała się Helena Sandecka.


Sponsorami imprezy były niżej wymienione instytucje, firmy i osoby prywatne:

  • Łużyckie Kopalnie Bazaltu "Księginki" S.A. - Lubań 500 zł

  • PHU Skład Opału "Janar" - Pan Jan Szybko - Lubań 200 zł

  • METAL-PLAST Zakład Produkcyjno-Handlowy - Henryków k/Lubania 200 zł

  • PPUH "Agrometal" Pan Kazimierz Świderski - Lubań 150 zł

  • Skład Opału SMS Sp. z o.o - Lubań 100 zł

  • Firma Motoryzacyjna S.C. Państwo J. i T. Zawodni - Lubań 100 zł

  • Sklep Meblowy "DOMAR" Pani Halina Skibińska-Pigla - Lubań 100 zł

  • Zakład Złotniczy Pani Krystyna Stańczyk - Lubań 100 zł

  • Przedsiębiorstwo "ALE" S.C. Panowie Zenon i Leszek Kusiak - Zaręba 100 zł

  • Spółka Jawna "TAURUS" Panowie Jerzy Bargiel i Jan Kogut - Lubań 100 zł

  • Hurtownia Pani Janiny Dominikowskiej - Lubań 100 zł

  • Firma "TARAS" S.J. Pani Gertruda Panic i Marek Taraba - Lubań 100 zł

  • Firma Handlowa "Champion"Pan Jacek Sosnowski - Jelenia Góra 50 zł


Pomocy materialnej przy organizacji imprezy udzieliły:

  • Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej - Lubań

  • Młodzieżowy Dom Kultury - Lubań

  • Agencja Usługowo-Handlowa - Grażyna Pasternak - Lubań

  • PHU "Regio II" - Krystyna Sławińska - Lubań

  • Punkt Informacji Turystycznej Urzędu Miasta - Lubań

  • Fundusz Wczasów Pracowniczych DW "ZDROWIE" - Szklarska Poręba


Patronat honorowy sprawowała Dolnośląska Organizacja Turystyczna z siedzibą we Wrocławiu.

Patronat organizacyjny sprawowała Grupa Robocza "Turystyka" Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu "Nysa" z siedzibą w Jeleniej Górze.

Patronat medialny sprawowały:

  • Dwutygodnik Samorządowy "Ziemia Lubańska",

  • Miesięcznik Turystyczny "Sudety",

  • Telewizja Lokalna Lubań-Bolesławiec

  • Portal Internetowy "Nasze Sudety".



Kolejny X Jubileuszowy Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA

"KARKONOSZE 2008"

odbędzie się w dniach od 1 do 5 października 2008 r. z zakończeniem w Karpaczu

zdjęcie   SERWISY: 
 SZLAKI
 ODDZIAŁY
 OBIEKTY
 GOŚCINIEC
zdjęcie   NA SKRÓTY: 
 KONTAKT
 WSTĄP DO PTTK
 ODZNAKI PTTK
 RABATY PTTK
 PARAGRAFY
 IMPREZY

reklama
reklama
reklama

reklama

reklama

reklama
reklama

reklama

reklama

reklama

reklama
ORIENT - projektowanie stron internetowych

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze  KRS 0000100817
© Wszelkie prawa zastrzeżone
 
 

Do działania stron w domenie pttk.pl używane są cookies. Polityka cookies.
Użytkownik wyraża zgodę na cookies przez ustawienie lub pozostawienie
opcji swojej przeglądarki zezwalającej na cookies.