Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "Kolejowa przygoda" Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży

Wyszukiwarka indeksująca

Kolejność: 1

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży

KOLEJOWA PRZYGODA

01 Szczegielniak Maria I miejsce kat IW dniu 27 października 2021 r. w siedzibie Zarządu Głównego PTTK w Warszawie przy ulicy Senatorskiej 11 odbyło się posiedzenie komisji konkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Kolejowa przygoda”.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych:

I. dla uczniów klas I‒IV szkoły podstawowej,
II. dla uczniów klas V‒VIII szkoły podstawowej.
     Na konkurs nadesłanych zostało 163 prace z całej Polski.
     Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami.
     Decyzją komisji konkursowej w każdej kategorii wiekowej przyznano I, II i III miejsce oraz łącznie 10 wyróżnień.

W I kategorii wiekowej (klasy I‒IV):
I miejsce – Maria Szczegielniak ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie (woj. łódzkie) za pracę „Zachód słońca nad morzem”.

II miejsce – Paulina Surmińska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Szybowicach (woj. opolskie) za pracę „Kolejowa przygoda i krajobrazy podczas wakacyjnego wyjazdu w góry”.

III miejsce – Amelia Kuszła z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Szybowicach (woj. opolskie).

Wyróżnienia:
– Szymon Czekański z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Szybowicach (woj. opolskie).
– Alicja Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie) za pracę „Kolejowa przygoda z przyrodą Polski”.
– Iga Fajkis ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK „Śmiałki” przy Zespole Szkolno--Przedszkolnym w Pietrzykowicach (woj. śląskie) za pracę „Szlak na Błatnią”.
– Rafał Galas z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Szybowicach (woj. opolskie) za pracę „Krajobraz wsi Szybowice podczas przejażdżki pociągiem”.
– Gabriela Gibczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie) za pracę „Pociąg do gór”.
– Magda Wojdyr z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Woli Chodkowskiej (woj. mazowieckie).

W II kategorii wiekowej (klasy V‒VIII):

I miejsce – Klaudia Korab ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Lutczy (woj. podkarpackie) za pracę „Kolej linowa”.

II miejsce – Zofia Leśniak z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Blachnickiego w Nowym Sączu (woj. małopolskie) za pracę „Pociąg retro. Podróż z uśmiechem”.

III miejsce ex aequo – Zuzanna Retkowska ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu (woj. łódzkie) za pracę „Widziane z okien pociągu”.
– Julia Surma z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Szybowicach (woj. opolskie).

Wyróżnienia:
– Hanna Grzybek ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie im. Adama Mickiewicza (woj. łódzkie) za pracę „Bieszczady jesienią w oknach pociągu”.
– Zuzanna Kasińska ze szkoły podstawowej w Żarnowie (woj. łódzkie) za pracę „Wspomnienie”.
– Paulina Mycek ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego „Jędrusia” w Mielcu (woj. podkarpackie) za pracę „W drodze do Zakopanego”.
– Paulina Soszyńska ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) za pracę „Widok z Sokolicy”.

Nagrody i dyplomy zostaną wysłane pocztą.

Znajdź nas na    Facebook YouTubeInstagram