Przejdź do treści

IX Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna – 24 września 2022 r. IX Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna – 24 września 2022 r.

Wyszukiwarka indeksująca

IX Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna – 24 września 2022 r.

 

Po raz IX Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze ma przyjemność ogłosić nabór zgłoszeń do ogólnopolskiej akcji Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna. W bieżącym roku wydarzenie odbywa się dnia 24 września pod hasłem "Kolej na PTTK!".  Celem akcji jest celebracja obchodów Światowego Dnia Turystyki oraz zaktywizowanie i zintegrowanie lokalnych grup turystyczno-krajoznawczych,
a także zaproszenie do udziału w wydarzeniach Towarzystwa nowych uczestników oraz zaprzyjaźnione podmioty.

W tym roku przy okazji organizacji wydarzeń zachęcamy do zapoznania uczestników z polskimi Parkami Narodowymi, do odwiedzenia okolicznych pomników przyrody oraz Drzew Dziedzictwa PTTK nasadzonych w 2020 roku w ramach obchodów 70-lecia powołania Towarzystwa.

W ramach usprawnienia naboru zgłoszeń i ułatwienia procesu przygotowany został formularz internetowy dla organizatorów. Prosimy o jego wypełnienie i zgłoszenie swojej inicjatywy do dn. 4 września:


https://t.ly/NTyM (link skrócony) lub:

https://docs.google.com/forms/d/1QbHISjpntErIRNas-1eU_fgHN5XeVJeInDd-cw-5ziI

Po tym terminie z Biura Zarządu Głównego rozdzielone i wysłane organizatorom zostaną materiały promocyjne i programowe do rozdysponowania wśród uczestników.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Oddziały, Komisje, Koła, Kluby, SKKT PTTK, a także inne jednostki sympatyzujące z działaniami prowadzonymi przez Nasze Towarzystwo do zgłaszania udziału w organizacji wydarzeń w ramach sztafety. Ideą wydarzenia jest krzewienie ducha turystyki i krajoznawstwa między pokoleniami. Zachęcanie przedstawicieli młodszego pokolenia do poznawania kraju. Przekazanie najmłodszym i początkującym podróżnikom ducha wędrówek i zapału
do przemierzania szlaków przez doświadczonych turystów i krajoznawców. To rola, którą Towarzystwo chce odgrywać w swoich działaniach programowych jako aktywny podmiot łączący środowiska bez względu na wiek, pochodzenie i doświadczenie, stąd akcja jest organizowana pod tegorocznym hasłem programowym: „Kolej na PTTK!”.

Zachęcamy organizatorów i uczestników do zaktywizowania a także zaproszenia do udziału w IX Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej wszystkich pokoleń turystów, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Certyfikat uczestnictwa w IX Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej 2022 „Kolej Na PTTK!” (format A4: *.pdf, *.jpg, *.png)

 

 

Znajdź nas na    Facebook YouTubeInstagram