Przejdź do treści

Dostępność cyfrowa Dostępność cyfrowa

Wyszukiwarka indeksująca

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej prowadzonej przez biuro Zarządu Głównego mieszczące się w Warszawie przy ul. Senatorskiej 11 zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.  

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej pttk.pl.

Data publikacji strony internetowej w aktualnej formie: 2020.11.18.

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne elementy i treści

 • Możesz skontaktować się z nami pisząc na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc do nas. Dane teleadresowe są dostępne przez przycisk w menu głównym Kontakt, na tej stronie znajdziesz w pierwszych liniach adres mailowy oraz telefon do sekretariatu biura..
 • Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, o które z nich Ci chodzi i jak powinniśmy je dostosować.
 • W dniu aktualizacji nie posiadamy zamieszczonych filmów.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Data sporządzenia deklaracji: 2020.12.01

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2020.12.01.

 

Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Potrzebujesz informacji w innej formie niż prezentowana na stronie internetowej? Skontaktuj się z nami! 

W zgłoszeniu podaj:

 • adres internetowych strony, na której jest niedostępna dla Ciebie treść,
 • swoje imię i nazwisko,
 • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail
 • informacje, jaki sposób przekazania informacji jest dla Ciebie najwygodniejszy (np. druk powiększony, alfabet Braille’a, informacja dźwiękowa).

Na tej stronie internetowej są problemy, które według Ciebie, wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do nas.

 Kwestiami związanymi z dostępnością cyfrową i udostępnianiem treści z tej strony internetowej zajmuje się Firma Janus IT. Możesz skontaktować się z nimi mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub przez formularz na stronie www.helpdesk.janus-it.pl lub telefonicznie pod numerem +48 604 411 466.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością 

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Mazowieckiego Urzędu. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Biuro Zarządu Głównego ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa

 1. Do budynku, który znajduje zajmuje narożną posesję prowadzą 2 wejścia: od ul. Senatorskiej oraz od ul. Miodowej przez parking. 
 2. Budynek ma charakter zabytkowy.
 3. Nie jest dostępny dla osób na wózkach.
 4. Pomieszczenia biura znajdują sie na 1. i 2. piętrze, na które prowadzą schody. W budynku nie ma windy.
 5. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Nie wszystkie informacje publikowane przez nas w mediach społecznościowych są dostępne cyfrowo i nie umieszczamy ich ponownie na tej stronie internetowej.

Znajdź nas na    Facebook YouTubeInstagram