szukamy frazę PTTK

Otwarte Regaty o Puchar Powitania Unii Europejskiej na jeziorze Pogoria (I)

1 maja o godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczystość Powitania Unii Europejskiej na polskich wodach - i rozpoczęcie 49 sezonu żeglarskiego w TKŻ TRAMP nad jeziorem Pogoria I na Górnym Śląsku, przez wciągnięcie na maszt flagi państwowej, Unii Europejskiej, flagi organizacyjnej PTTK oraz bandery akcji Powitania Unii. Współorganizatorem było Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

W uroczystości  wzięli udział zaproszeni goście z prezydentem miasta na czele, oraz członkowie klubu i dzieci niepełnosprawne ze współpracującego z klubem ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Po wręczeniu medali i odznaczeń żeglarskich, przeprowadzony został dwuczęściowy konkurs na temat wiedzy o Unii Europejskiej. W części pierwszej wzięły udział dzieci niepełnosprawne, które poprzez różnego rodzaju rysunki i kolorowanki, pokazały, że one też są już w Europie. A wszystko to ozdobione nagrodami, słodyczami, szantami i wyśmienitą zabawą.

W międzyczasie wystartowały pierwsze regaty z cyklu Otwartych Regat o Puchar Powitania Unii Europejskiej na jeziorze Pogoria I, w klasach: omega, finn, optimist oraz łodzi kabinowych. Dzieci niepełnosprawne, też żądne wodniackiej przygody, wypłynęły pod opieką klubowych instruktorów i rehabilitantów "Dużym Trenerem". Po zakończeniu regat, ogłoszeniu wyników, rozdaniu pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych, a dla najmłodszych żeglarzy z optimistów, również słodyczy, wszyscy chętni wzięli udział w drugiej części konkursu z wiedzy o Unii Europejskiej. A tu nie było już łatwych pytań, atmosfera rywalizacji udzieliła się wszystkim. I choć nie było żadnej osoby bezbłędnie odpowiadającej na serię pytań, zabawa była przednia. Jeszcze tylko mecz piłki siatkowej seniorzy klubowi kontra młodzież, i można było udać się na ognisko, na wspólne śpiewanie szant, pieczenie kiełbasek, a później dyskotekę. I tak już do rana.

Niedzielny ranek rozpoczął się od klaru jachtów, odprawy instruktorów i wypłynięcia na wodę  następnych adeptów sztuki żeglowania, powiększających rzeszę ponad 3000 żeglarzy i sterników wyszkolonych w prawie 50 letniej historii TKŻ TRAMP. Następne regaty z cyklu Otwartych Regat o Puchar Powitania Unii, organizowanych przez TKZ TRAMP odbędą się 22-23.05, a potem w następnych miesiącach, aż 5 września odbędą się końcowe regaty, z podsumowaniem, wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych.