Krótkoterminowe ubezpieczenie Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych (NNW) uczestników imprez organizowanych lub współorganizowanych przez PTTK– umowa 5834 - 00.851.227

Od 25 maja 2012 roku jednostki organizacyjne i specjalistyczne PTTK mogą ubezpieczyć uczestników na swoich imprezach niezależnie od członkostwa w PTTK i wieku.

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków zaistniałych 24h/dobę na terytorium Europy podczas uczestnictwa w imprezach organizowanych lub współorganizowanych przez PTTK (jednostki organizacyjne - oddziały i jednostki regionalne, jednostki specjalistyczne) w okresach wskazanych przez struktury organizacyjne PTTK, a także wypadki powstałe w drodze na imprezę i z powrotem.  Ochrona ubezpieczeniowa dla poszczególnych imprez zgłoszonych do ubezpieczenia na wniosek PTTK zostanie potwierdzona stosowną polisą. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również wszystkie imprezy PTTK związane z rekreacyjnym uprawianiem sportów wodnych i konnych.

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje świadczenia z tytułu:

• śmierci Ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
  • trwałego uszczerbku na zdrowiu Ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
  • wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu u Ubezpieczonego,
  • zwrotu kosztów nabycia protez i środków pomocniczych dla Ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
  • zwrotu kosztów operacji kosmetycznych Ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
  • zwrotu kosztów ratownictwa Ubezpieczonego.

Składki ubezpieczeniowe ustalone są za 1 dzień i wynoszą w wariancie I: 0,40 zł za osobę. Sumy ubezpieczeniowe są takie same jak przy ubezpieczeniu NNW członków PTTK:

• 20.000 PLN - świadczenie z tytułu 100% stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość świadczenia wynosi 1% sumy ubezpieczenia za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu,
  •  10.000 PLN - świadczenie na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwych wypadków,
  •  8.000 PLN - świadczenie na tytułu wystąpienia po raz pierwszy zawału serca lub udaru mózgu,
  •  2.400 PLN - refundacja kosztów nabycia lub naprawy  protez i środków pomocniczych,
  •  2.400 PLN - refundacja kosztów operacji kosmetycznych,
  •  Suma ubezpieczenia z tytułu refundacji kosztów akcji ratownictwa lub poszukiwawczej wynosi równowartość w złotych 4.800 Euro (na jedno zdarzenie),

Natomiast w wariancie II: składka wynosi 0,80 zł za 1 dzień za osobę, a sumy ubezpieczeniowe przedstawiają się następująco:

• 40.000 PLN - świadczenie z tytułu 100% stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość świadczenia wynosi 1% sumy ubezpieczenia za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu,
  •  20.000 PLN - świadczenie na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwych wypadków,
  •  16.000 PLN - świadczenie na tytułu wystąpienia po raz pierwszy zawału serca lub udaru mózgu,
  •  4.800 PLN - refundacja kosztów nabycia lub naprawy  protez i środków pomocniczych,
  •  4.800 PLN - refundacja kosztów operacji kosmetycznych,

WAŻNE: cała grupa musi być objęta ubezpieczeniem albo w wariancie I albo w wariancie II – wyboru należy dokonać i zaznaczyć w zgłoszeniu przed imprezą. W razie wątpliwości wszyscy uczestnicy są objęci ubezpieczeniem w wariancie I.

Składka ubezpieczeniowa jest składką ryczałtową brutto, niezależną od okresu odpowiedzialności AXA i naliczana jest za każdą osobę za dzień będącą uczestnikiem imprezy organizowanej przez PTTK.
Umowa zawierana jest w formie imiennej listy (imię i nazwisko oraz PESEL) przesłanej najpóźniej 1 dzień przed rozpoczęciem okresu ubezpieczenia faxem (22) 555-05-31 lub e-mailem: kinga.pergol(at)axa.pl łącznie z formularzem.
W przypadku kiedy osoba zgłoszona AXA jako ubezpieczony uczestnik imprezy zrezygnuje z udziału w imprezie, a w jego zastępstwie w imprezie weźmie udział ktoś inny, w takim przypadku osoba zastępująca jest objęta ubezpieczeniem od dnia zarejestrowania się jako uczestnik (odnotowaniu powyższego przez organizatora). Powyższy fakt organizator winien zgłosić AXA niezwłocznie, następnego dnia po otrzymaniu informacji o zmianie osoby Ubezpieczonej. Warunkiem odpowiedzialności AXA jest potwierdzenie przez organizatora imprezy rezygnacji uczestnika i wejście na jej miejsce innej osoby.
Uwaga! Zgłoszenia do wiadomości proszę przekazywać do naszego Brokera:
Rafał Domeradzki – e-mail:
r.domeradzki(at)maxima-fides.pl;

1. Formularz zgłoszenia szkody (pdf)     Formularz w formacie xls
  2. Formularz rozliczeniowy imprezy
  3. Formularz wyznaczenia osoby uposażonej
  4. Tabela PTMU - ocena trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek nieszczęśliwego wypadku

Ubezpieczenia NNW krótkoterminowe zawarte w poprzednich okresach

• »» Ubezpieczenie NNW 01.04.2012 - 31.03.2016