---> Powrót do działu "Pożegnania"

Stanisław Bronisz-Mlynczak

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy naszą Kolegę
śp. Stanisława Bronisza-Młyńczaka

Członka Honorowego PTTK

Od 1962 r. członka Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego, pełniącego przez ponad 50 lat przynależności do PTTK szereg funkcji społecznych we władzach wojewódzkich PTTK oraz w macierzystym Oddziale PTTK, między innymi wiceprezesa Zarządu Oddziału, wiceprezesa byłego Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Częstochowie, przewodniczącego Rady Programowej Regionalnego Ośrodka Programowego PTTK w Częstochowie, w latach 1977-1989 członka Komisji Turystyki Pieszej i Komisji Imprez na Orientację Zarządu Głównego PTTK.

W swoje kilkudziesięcioletniej działalności społecznej szczególnie wiele uwagi poświęcił turystyce pieszej nizinnej oraz rozwojowi sieci szlaków turystycznych w Regionie. Żegnamy inicjatora i współorganizatora kilkuset imprez turystyki pieszej - o zasięgu lokalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim, autora i współautora wielu przewodników i treści krajoznawczych map turystycznych, inwentaryzacji krajoznawczych gmin położonych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wykładowcę na wielu kursach kształcących kadrę PTTK: organizatorów turystyki, przodowników turystyki pieszej, krajoznawców oraz znakarzy szlaków turystycznych, współorganizatora licznych konkursów krajoznawczych dla dzieci i młodzieży.

Swoją ogromną wiedzą krajoznawczą i zdolnościami organizatorskimi zaskarbił sobie szczere uznanie i szacunek członków i sympatyków Towarzystwa.

Za wybitne zasługi został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką "Zasłużony Działacz Turystyki", Złotą Honorową Odznaką PTTK, oraz innymi wyróżnieniami i odznaczeniami.

Cześć Jego Pamięci!
Władze Naczelne PTTK