---> Powrót do działu "Pożegnania"
K. Helmin Z wielkim żalem i smutkiem
żegnamy naszą Koleżankę
śp.
Kazimierę Helmin
Członka Honorowego PTTK

członka Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, a następnie od 1950 r., PTTK od 1950 r., długoletnią działaczkę Oddziału PTTK w Gnieźnie (od 1958 r.) , gdzie pełniła wiele odpowiedzialnych funkcji: w latach 1958-67 sekretarza Zarządu Oddziału, w latach 1970-1980 wiceprezesa, a w latach 1981-2001 prezesa Zarządu Oddziału PTTK.

W latach 1980-1996 była także członkiem Oddziałowej Komisji Turystyki Pieszej i członkiem referatu weryfikacyjnego OTP.

Żegnamy wszechstronną organizatorkę działalności turystyczno krajoznawczej, głównie w dziedzinie turystyki pieszej i górskiej oraz ochrony zabytków i przyrody; pomysłodawczynię i organizatorkę wielu oddziałowych i regionalnych imprez turystycznych; organizatorkę licznych szkoleń i kursów szczególnie dla młodzieży szkolnej; współorganizatorkę V Kongresu Krajoznawstwa Polskiego w Gnieźnie.

Swą ogromną wiedzą w zakresie turystyki i krajoznawstwa, zdolnościami organizatorskimi zaskarbiła sobie szczere uznanie i szacunek członków PTTK i jego sympatyków.

Odszedł na wieczną wędrówkę Człowiek wielkiej życzliwości dla ludzi, który wspaniale zaznaczył swoją obecność w polskiej turystyce na Ziemi Gnieźnieńskiej i w Oddziale Gnieźnieńskim Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Za wybitne zasługi została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Odznaką Honorową „Za zasługi dla Województwa Poznańskiego”, Medalem Św. Wojciecha, Złotą odznaką „Za opiekę nad zabytkami” i innymi odznaczeniami i wyróżnieniami.

Cześć Jej Pamięci !

Władze Naczelne PTTK