---> Powrót do działu "Pożegnania"

Jadwiga WitkowskaZ ogromnym smutkiem informujemy, że 26 stycznia 2012 roku zmarła w wieku 80 lat śp. Jadwiga Witkowska. Wspaniała Koleżanka, znakomity krajoznawca, popularyzatorka wiedzy o naszym kraju, mądra, pracowita, skromna, serdeczna i dobra.

Była Przodownikiem Turystyki Pieszej i Górskiej. Przez wiele lat pełniła funkcję Prezesa Klubu Turystyki Górskiej „GRAŃ” w Olsztynie. Zauroczona górami, miłość do nich wpajała wszystkim napotkanym na swojej drodze. Wychowała kilka pokoleń młodych pasjonatów gór polskich. Organizując liczne wyprawy po kraju pokazywała piękno polskiego krajobrazu, dzieje naszego narodu, naszych tradycji, obrzędów, uczyła miłości do Ojczyzny. Przez wiele lat kierowała Regionalną Pracownią Krajoznawczą w Olsztynie, była Instruktorem Krajoznawstwa Polski, zasłużonym działaczem Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach krajoznawczych i turystycznych naszego Towarzystwa. Mimo długoletniej choroby była zawsze uśmiechnięta, pogodna i serdeczna. Odszedł prawdziwy autorytet i niezwykła osoba.

Będzie nam bardzo brakowało Jadzi, tej cichej, serdecznej, wspaniałej miłośniczki polskiej przyrody, krajobrazu i zabytku. Jadziu! Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach.

Cześć Jej Pamięci !