---> Powrót do działu "Pożegnania"

Jerzy Koziel

Z głębokim żalem żegnamy naszego Kolegę

ś. p. Jerzego Kozieła

Członka Honorowego PTTK

Członka Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego od 1953 r., przez wiele lat związanego z Kołem Miejskim PTTK w Skoczowie - najpierw jako członek Zarządu Koła (1962-1976), następnie jego wieloletni prezes (1976-2001) oraz Honorowy Prezes Koła.

W latach 1980-1991sprawował funkcję członka Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Bielsku-Białej, a w latach 1998 - 2009 członka Zarządu Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, później członka Sądu Koleżeńskiego Oddziału.

Żegnamy pomysłodawcę i niezwykle skutecznego organizatora różnych form turystyki aktywnej, licznych rajdów górskich dla skoczowskich szkół, imprez z cyklu „Powitanie wiosny” i „Pożegnanie lata”, zawodów narciarskich dla młodzieży i ogółu społeczeństwa, corocznych indywidualnych rajdów górskich, a także wielu imprez turystycznych dla pracowników zakładów pracy Podbeskidzia i Górnego Śląska, oddanego wychowawcę młodzieży. Żegnamy niestrudzonego znakarza szlaków górskich na terenie Beskidu Śląskiego, jednego z budowniczych schronu turystycznego na Kamiennym w Wiśle.

Odszedł na wieczną wędrówkę Człowiek ogromnej życzliwości dla ludzi, który całe swoje pracowite życie poświęcił społecznej działalności w PTTK.

Za swoją działalność odznaczony został między innymi Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Złotą Odznaką ”Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży”, Odznaką Honorową Za Zasługi dla Turystyki, Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”, „Srebrną Cieszynianką”.

Cześć Jego Pamięci !

Władze Naczelne PTTK