---> Powrót do działu "Pożegnania"

Jerzy Beuth

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Kolegę

śp. Jerzego Beutha

Członka Honorowego PTTK, Członka Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego od 1952 r., sprawującego przez ponad 60 lat działalności w PTTK szereg funkcji społecznych we władzach wojewódzkich Towarzystwa, Oddziale Stołecznym PTTK im. Aleksandra Janowskiego i kołach terenowych PTTK tego Oddziału – "Staromiejskim" i "Śródmiejskim", w tym w latach 1971-1976 członka i wiceprezesa Zarządu Oddziału.

Żegnamy autora nowatorskich koncepcji organizowania wycieczek krajoznawczych, pieszych oraz górskich w kołach terenowych PTTK, przeznaczonych szczególnie dla mieszkańców Warszawy i Mazowsza - organizatora ponad 1000 takich imprez, autora i redaktora "Kalendarzyka"- miesięcznika wydawanego od ponad 30 lat z planowanymi trasami imprez oraz informacjami z życia Koła PTTK "Śródmieście", nauczyciela i wychowawcę wielu młodych społecznych przodowników turystyki pieszej. Swą ogromną wiedzą i zdolnościami organizatorsko-szkoleniowymi zaskarbił sobie ich szczere uznanie i szacunek .

Za wybitne zasługi dla Warszawy i Mazowsza, osiągnięcia w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa Kolega Jerzy został uhonorowany Złotą Honorową Odznaką "Za Zasługi dla Warszawy" oraz Odznaką Honorową "Zasłużony dla Warszawy" a także Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką "Zasłużony Działacz Turystyki", Medalem 100-lecia PTT-PTTK, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Odznaką 50 lat w PTTK, Odznaką Honorową "Za Zasługi dla Turystyki".

Cześć Jego Pamięci !

Władze Naczelne PTTK