---$raquo; Powrót do działu "Pożegnania"

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszego kolegę
Czesława Kazimierza Woźniaka

wybitnego nauczyciela, bardzo aktywnego turystę działającego na niwie turystyki pieszej, górskiej, kolarskiej, kajakowej oraz działacza harcerskiego. Przez swoich licznych wychowanków, którzy obecnie tworzą trzon kadry turystyczno-krajoznawczej woj. lubuskiego nazywany był „Szefem”. Jako działacz PTTK był On wieloletnim prezesem Oddziału PTTK Ziemi Międzyrzeckiej, zastępcą przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Turystyki Górskiej w Gorzowie Wielkopolskim, członkiem Podkomisji Klubów Górskich KTG ZG PTTK, prezesem Koła Przewodników w Międzyrzeczu, przewodniczącym Oddziałowej Komisji Krajoznawczej, Ochrony Przyrody i Opieki nad Zabytkami, przewodniczącym Lubuskiego Porozumienia Oddziałów PTTK. Był inicjatorem i założycielem Młodzieżowego Klubu Turystyki Górskiej „Łajzy”, Oddziałowej Komisji Turystyki Górskiej. Był koordynatorem europejskiego projektu NFI Krajobraz Roku, którym w latach 2003-2004 ogłoszono Ziemię Lubuską. Dzięki temu nawiązał współpracę z brandenburskim NFI, która zaowocowała kolejnymi wspólnymi międzynarodowymi projektami.

Kolega Czesław Woźniak za swoja aktywną działalność na polu krzewienia turystyki został odznaczony przez Ministra Gospodarki odznaka honorową „Za zasługi dla Turystyki”, za działalność społeczną i zawodową otrzymał Złoty Krzyż zasługi oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. W 2009 r. uhonorowany został godnością Członka Honorowego PTTK.

Kolega Czesław Woźniak zmarł 20 lipca 2018 r. Pogrzeb odbył się na cmentarzu komunalnym w Międzyrzeczu.

Cześć Jego Pamięci!
Władze Naczelne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego