---> Powrót do działu "Pożegnania"
Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy naszą Koleżankę
śp.
Barbarę Kaczmarek
Członka Honorowego PTTK

Członka Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego od 1960 r.
W czasie II wojny światowej członek Armii Krajowej w rejonie górnośląskim.
Współzałożyciela i sekretarza Szczecińskiego Klubu Kolarskiego PTTK „88” ((964-1989), kronikarza Szczecińskiego Klubu PTTK „Wiercipięty”, przewodniczącą Wojewódzkiej Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w Szczecinie (1960-1981) i jej honorową przewodnicząca od 1981 r., członka Oddziałowej i Wojewódzkiej Komisji Odznaczeń (od 1974 r.) oraz Wojewódzkiej Komisji Krajoznawczej PTTK w Szczecinie (od 1974 r.).
W latach 1968-1989 pracownika etatowego Zarządu Oddziału Miejskiego PTTK w Szczecinie.
Popularyzatorka krajoznawstwa i turystyki na Ziemi Szczecińskiej, zwłaszcza turystyki kolarskiej. Inicjatorka i organizator szeregu imprez turystycznych: międzynarodowych, m.in. Międzynarodowy Rajd Kolarski AIT - PTTK w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą 1977 r., III Międzynarodowy Rajd Kolarski Drawno-1990, ogólnopolskich, m.in. Ogólnopolskiego Zlotu Turystów Kolarzy w Moryniu, wojewódzkich, m.in. „Szlakiem Wyzwolenia Szczecina”.
Wychowawca młodzieży SKKT-PTTK, współorganizatorka corocznych Wojewódzkich Turniejów Krajoznawczo-Turystycznych, kierownik kolarskich młodzieżowych obozów wędrownych, propagator idei poznawania własnego regionu. Instruktor Krajoznawstwa Polski, Przodownik Turystyki Kolarskiej, Przodownik Turystyki Pieszej, Strażnik Ochrony Przyrody. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Turystyki, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Honorową Odznaką PTTK i innymi.
Swoim poświęceniem w pracy społecznej, otwartością na drugiego człowieka dobrze zasłużyła się Polsce i Towarzystwu.
Będzie nam Jej brakowało.

Cześć Jej Pamięci !

Władze Naczelne PTTK