szukamy frazę PTTK

Kontynuujemy akcję "Sadzimy Las"

Komunikat nr 2 (marzec 2006)

logo sadzimy las

Rozpoczynamy drugi rok akcji edukacyjno-wychowawczej pod nazwą "Sadzimy Las".

Dla przypomnienia podaję, że "akcję" ogłosiło Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wspólnie z Dyrekcją Generalną Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe na wiosnę 2005 roku. Jednym z głównych sponsorów akcji jest Gaz de France współpracujące z Towarzystwem już piąty rok. Akcja przeprowadzana jest w ramach planowanych zalesień pod nadzorem i specjalnym instruktażem pracowników nadleśnictw. Każdy biorący udział w tej wspaniałej inicjatywie sadzenia lasu otrzymuje specjalny, potwierdzony przez organizatorów, CERTYFIKAT i pamiątkowy znaczek.

W 2005 roku do sadzenia lasu przystąpili petetekowscy z Oddziału PTTK w Prudniku, Brodnicy, Rawiczu, Bielsku-Białej, z Koła PTTK "Horyzont" w Solcu Kujawskim Bardzo chętnie do sadzenia lasu przystępuje młodzież szkolnych kół krajoznawczo-turystycznych prowadzonych przez nauczycieli-opiekunów SKKT. Przykładem są: SKKT-PTTK nr 21 przy Zespole Szkół nr 24 i SKKT-PTTK nr 61 przy Zespole Szkół nr 16 z Torunia.

W 2006 roku udział w akcji "Sadzimy Las" zadeklarowali: Oddział PTTK w Radlinie, Oddział PTTK "Zagłębie Miedziowe" w Lubinie, ponownie Oddział PTTK w Bielsku-Białej i Solcu Kujawskim oraz Klub Krajoznawczo-Turystyczny PTTK "Róża Wiatrów" przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie.

Deklarację złożyło też SKKT-PTTK "Compass" przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie z opiekunem Januszem Flakowiczem.

Sądzimy, że to dobry początek. Wiosna dopiero się rozpoczęła, więc liczymy na szerokie zainteresowanie akcją edukacyjno - wychowawczą pn. "Sadzimy las".

Zamówienia na certyfikaty, znaczki i plakaty proszę kierować do Zarządu Głównego PTTK, e-mail inka.drabik[at]pttk.pl (* zamiast [at] prosimy wpisać @). Na ten sam adres oczekuję informacji o "posadzonym lesie".

Halina Drabik- Ziegler