szukamy frazę PTTK

Sadzimy Las

Komunikat Oddziału PTTK w Brodnicy

Nie było nas był las....

Słowa starego przysłowia uzmysławiają nam, że potocznie sądzi się że las był zawsze i że zawsze będzie. Jednak rozwój cywilizacji oraz ingerencja człowieka w naturalne środowisko ekologiczne sprawia, że to przysłowie w niedalekim czasie może być nieaktualne. W tym kontekście inicjatywa Zarządu Głównego PTTK i apel o podjęcie akcji "Sadzimy Las" została przychylnie przyjęta przez członków PTTK w Brodnicy. W porozumieniu z Nadleśnictwem Brodnica ustalono, że będziemy sadzić las w leśnictwie Bachotek. 16 kwietnia, w sobotę na parkingu przy pałacu Anny Wazówny zebrało się 21 członków PTTK z Brodnicy reprezentujących wszystkie koła i kluby i o 9-tej wynajętym autokarem pojechaliśmy do Bachotka. Na miejscu zostaliśmy przygotowane sadzonki, sprzęt i około 1 ha terenu wyznaczonego pod zalesienie. Pogoda i humory dopisywały. Praca była łatwa i przyjemna. Po zakończeniu sadzenia lasu uczestnicy akcji spotkali się przy ognisku na plaży nad jeziorem Skrzynka. Wszyscy bez wyjątku byli zadowoleni z uczestnictwa w akacji. Jak powiedział jeden z uczestników: "przyjemnie jest mieć świadomość, że pozostawiliśmy po sobie maleńki ślad, który będzie widoczny po latach". Nie będzie nas będzie las.

Ryszard Andrzejewski

W porozumieniu z Nadleśnictwem Brodnica ustalono, że będziemy sadzić las w leśnictwie Bachotek; zabieramy się do pracy!

Praca była łatwa i przyjemna